top of page
Vyhledat
  • Čtyřlístek Odry

Dopoledne na dopravním hřišti

Ve středu 10. 6. 2020 se třídy Motýlků, Kuřátek a Berušek z MŠ Čtyřlístek Odry zúčastnily příjemného dvouhodinového dopoledne společně s Oderskou městkou policií, která dětem nabídla bohatý program týkající se bezpečnosti pravidel silničního provozu prostřednictvím her a nejrůznějších činností.

Prakticky si děti vyzkoušely provoz na dopravním hřišti v roli chodců, řidičů a cestujících. Získaly dovednosti a zkušenosti s tím, jak se chovat v různých dopravních situacích a co je potřeba vždy dodržovat, aby se vyhnuly nebezpečí. Jak se chováme na ulici? Na co musíme dávat pozor při přecházení přes cestu a jak se správně rozhlédnout? Po čem přecházíme vozovku? Jak vypadá semafor pro chodce a pro řidiče aut? Co musíme mít na hlavě při jízdě na kole? Čím musí být vybaveno jízdní kolo? Jaké známe dopravní prostředky?

Dětem bylo nabídnuto také nahlédnout do vozu policie, kde si vyzkoušely vysílačku, houkačku a bylo jim předvedeno vybavení pomůcek, které police při svém výkonu práce potřebuje, aby bylo vše v pořádku a bezpečí. Co potřebují k odchytu zatoulaného psa nebo divokého zvířete, ba dokonce nezkrotného zloděje. Z některých dětí se rázem stali pomocí převleků malí policisté a už řídily dopravu na přechodu pro chodce.

Paní učitelky na závěr nasedly do barevných elektrických autíček, které jsou na dopravním hřišti k dispozici a s radostí všechny děti povozily po celém areálu mini dopravy.

„To nám to, ale uteklo“, prohlásily děti, když už nastal čas na návrat do MŠ.

Tímto děkujeme našim policistům z řad městské policie za ochotu a spolupráci, pro něž je zajisté odměnou vidět spokojené a zaujaté děti, které si s sebou odnášejí plno poznatků a zážitků.

Natálie Dostálová

84 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page