top of page
Vyhledat
  • Čtyřlístek Odry

Jarní zahradnické setkání

V úterý odpoledne 29.3.2022 jsme se společně s rodiči, prarodiči i dětmi sešli na naší školkové zahradě. S sebou si tentokrát rodiče přinesli rýče, vidle, hrábě, motyky… a společnými silami jsme zasadili třešeň Libuši, keře rybízu, babiččinu borovici, sazenice jahod aj. V květnu zrealizujeme bylinkovou stezku u školky, kdy dosadíme byliny a každá dostane svou ceduli z břidlice s vypískovaným vlastním jménem. Na realizaci se podíleli rodiče dětí z lesní třídy. Tátové a dědové nám postavili nový kompost, přeskládali dříví na ohýnky, a tak udělali místo pro naši novou chlebovou pec. Navozili černou hlínu na záhony, maminky vyčistily ptačí budky pro ptáčky, stromy podstoupily odborný jarní sestřih a opravdu, během hodiny bylo vše hotovo.

Je skvělé, když děti mají příležitost vidět své rodiče zapojit se do praktických a smysluplných činností ve školce. Na vše dohlížela babice, zimice – Morena, které jsme vyrobili náhrdelník pro ostudu a zavolali na ni všechno, co potřebujeme po zimě spálit na ohni. A tak jsme se pomyslně rozloučili se zimou, nemocemi, abychom mohli i v Kamence přivítat jaro. Společně jsme si opekli špekáčky a povídali si u ohně.

Celá akce se uskutečnila díky financím na materiál a občerstvení z projektu: Vzájemně se podpoříme, rozvoj školství umožníme a zejména díky chuti rodičů a prarodičů našich dětí, kteří nám na zahradě pomohli. Velice si toho vážíme!

V současné době stále probíhá sbírka na chlebovou pec, už jsme skoro v cíli, pokud byste chtěli podpořit smysluplnou věc, bližší informace najdete na fb Hithit – Stavba chlebové pece pro Lesní třídu Kamínci v Kamence. Za svůj příspěvek si můžete vybrat odměnu, dle aktuální nabídky. Mile nás překvapilo, jakou máme velkou podporu, jak mezi místními, tak i lidmi z širokého okolí. Děkujeme.

Za MŠ Kamenka, Petra Dokoupilová.36 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page