top of page
Vyhledat
  • Čtyřlístek Odry

Senioři v MŠ

I v letošním školním roce chceme pokračovat ve vzájemných kontaktech mezi dětmi z naší třídy Kuřátka a uživateli Domova Odry v rámci mezigeneračního propojování. První setkání proběhlo ve druhé polovině září na naší školní zahradě. Jaká bylo naše překvapení, když se kromě pěti babiček objevil i jeden dědeček. Překvapení bylo o to větší, že se jednalo o našeho bývalého zaměstnance, který v důchodovém věku rozvážel obědy do dalších mateřských škol v okolí. Mimochodem, když si děti vybíraly seniora do dvojice, strhla se o dědečka docela „rvačka“.

Akce se nesla především ve sportovním duchu. Asi si řeknete, jak mohou závodit senioři na vozíku společně s malými dětmi. Stačí, aby se disciplíny nachystaly tak, aby vyhovovaly oběma věkovým skupinám. Nejprve se všichni účastníci pořádně posilnili při občerstvení, aby nedošly síly. Pak jsme se s vervou dali do soutěžení. Dvojice tak například vyzkoušely hod na basketbalový koš, házení kroužků na kužely, shazování dětmi vyrobených kuželek, děti běžely přes překážky pro céčka a senioři z nich tvořili co nejdelší řetězy a další aktivity. Všem se velmi líbily hry s velkým padákem. Míče různých velikostí běhaly po barevných polích padáku, děti jej podbíhaly a vyměňovaly si místa, na signál všichni společně padák nadzvedávali a pozorovali jeho let nahoru a dolů. A kdo vlastně vyhrál? No přece všichni, kteří se zapojili!

U všech aktivit jsme se všichni náramně pobavili a nasmáli, vládla výtečná atmosféra, což nejlépe dokládají přiložené fotografie. Čas rychle ubíhal a nastal čas loučení. Není to však na dlouho, na přelomu října a listopadu se vypravíme za našimi staroušky do Domova zase my. Už teď se těšíme na další společné akce, které budou letos věnovány dalším pohybovým aktivitám, jako například cvičení s overbally.


59 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page