Květen byl spojený s tradiční oslavou svátku našich maminek. V prvním květnovém týdnu jsme pro ně přichystali netradiční odpoledne. Po úvodním programu dětí nastal čas, kdy měly možnost vlastního poznávání. Prostřednictvím obrázkových srdíček hledaly, společně s dětmi, odpovědi na otázky typu - jaká jsem, jaké mám oči, co ráda jím, co si ráda oblékám, co ráda dělám apod. Odpovědi v srdíčkách lepily do velkého srdce, s maminčiným fotoportrétem v andělských šatech. Hotové srdce poznání dostaly, společně s kytičkou, jako dárek. Sladkou tečkou byly jedinečné, dětmi usmažené a naplněné palačinky. Šikovnost svých ratolestí maminky ocenily nejen úsměvem a velkým potleskem, ale i slzičkami dojetí a láskyplným objetím. Z jejich reakcí bylo patrné, že si společné chvíle náramně užily. „Nejkrásnější dary nejsou ty nejdražší, ale ty, které vycházejí přímo z dětských srdcí.“
Bc. Radmila Michlíčková
MŠ Loučky - Berušky