top of page
Vyhledat
  • Čtyřlístek Odry

Prosinec v Kamence

Začátek adventního období jsme zahájili slavností „Adventní spirála“, poprvé uvnitř v mateřské škole. Společně jsme si tak za hudebního doprovodu rodiny Žwakových zazpívali vánoční koledy, zvonečkem jsme přivolali dětmi tolik očekávaného anděla s andělským světlem. V příjemné předvánoční atmosféře přišlo na řadu občerstvení, které nám připravily jak děti ze školky, tak rodiče. Všem vám moc děkujeme.

Lesní třída rovněž navštívila začátkem prosince Rodinné centrum Skřítek v Odrách. Kde po tom, co si děti pohrály s nejrůznějšími pomůckami, přišla na řadu krásná adventní pohádka o narození Ježíška.

V pátek 17. 12. poté, co poprvé nasněžilo, jsme společně se ZŠ Heřmanice vyrazili procházkou do lesa ke krmelci, kde na nás čekal pan revírník J. Rýpar. Nesli jsme s sebou pořádnou zásobu kaštanů, suchého pečiva, jablek, obilí, luštěnin a slunečnice pro ptáčky i pro zvěř. V lese jsme nasbírali hromádku březové kůry. Jako podpalovač jsme použili suché smrkové větvičky. Společnými silami jsme s panem revírníkem rozdělali oheň a opekli si špekáčky. Také jsme viděli, co vše umí jeho vycvičení psi Kora a Citinka. Vyptal se dětí na vše, co vědí o ptácích, zvěři a na závěr je štědře obdaroval. Za krásně strávené dopoledne děkujeme panu Rýparovi a Lesům ČR a těšíme se na příští setkání.

Na závěr chceme všem popřát krásné vánoční svátky plné pohody, lásky a klidu, hodně štěstí a zdraví do nového roku 2020.

Za MŠ Kamenka p. uč. Petra, Jana, Kamila.
16 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page