Drobečková navigace

Úvod > O nás > Ze života školky

Ze života školky


2 Starší

Lednové aktivity k projektu "Jak se chovat, to už víme, z příběhů se naučíme"

V lednu jsme si s dětmi prostřednictvím pohádkových příběhů a legend povídali o potřebě podporovat a rozvíjet přátelství. Učily jsme se rozeznávat dobro a zlo a jak je důležité, aby zlo zůstalo potrestáno.

Více

Publikováno 8. 2. 2024 13:30

Zimní dobrodružství na zahradě MŠ Sokolovská

Jakmile polevily lednové mrazy, vydaly se děti ze školní družiny při ZŠ Komenského na zahradu mateřské školy seznámit se, či prohlubovat své znalosti o ptactvu, které zůstává v našem kraji i v zimním období.

Více

Publikováno 25. 1. 2024 13:02

Prosincové aktivity k projektu "Jak se chovat, to už víme, z příběhů se naučíme"

Poslední měsíc v roce byl provázen nejen těšením se na Vánoce, ale i aktivitami, které dětem pomáhaly pochopit, jaký je význam adventu. Je to čas zklidnění, kdy máme více času užít si přítomnost rodinných příslušníků i blízkých přátel.

Více

Publikováno 11. 1. 2024 12:07

Aktivity k projektu: Jak se chovat, to už víme, z příběhů se naučíme

V listopadu nás pohádky Paleček a jeho kamarádi, Pět kamarádů v lesním království a O třech prasátkách poučily o tom, jak je důležité držet při sobě, vzájemně si pomáhat a spolupracovat. Pohádkový Budulínek nám ukázal, co se může stát, když nedodržíme slib.

Více

Publikováno 14. 12. 2023 0:24

Podzim u Motýlků

Podzim u Motýlků

V podzimním čase, kdy už teploty pomalu naznačují příchod zimy, jsme se sešli s rodiči při společném tvoření. Rodiče si se svými dětmi měli možnost vytvořit nejen sladkého ale i zdravého ježka. Společnou akci jsme si všichni užili a těšíme se na další setkání.

Více

Publikováno 14. 12. 2023 0:17

Dýňování v MŠ

Dýňování v MŠ

Děti z mateřské školy Čtyřlístek v Odrách se ve čtvrtek 12. Října společně s rodiči zapojily do tradiční halloweenské aktivity, kterou bylo vyřezávání dýní. Děti dostaly dýně různých velikostí a tvarů a mohly si z nich vyřezat podle své fantazie různé strašidelné obličeje.

Více

Publikováno 14. 12. 2023 0:11

Malá technická univerzita - Malý inženýr

Malá technická univerzita - Malý inženýr

Dne 19. 10. 2023 nás v MŠ Čtyřlístek Loučky navšívil, vyškolený odborník Malé technické univerzity, pan Ing. Jan Slíva s programem “Malý inženýr”.

Více

Publikováno 14. 12. 2023 0:09

Rodinná podzimní procházka

Rodinná podzimní procházka

Děti les milují a rády v něm tráví čas her a poučení. Když jim pobyt na čerstvém vzduchu zpestříme třeba hravou stezkou, užijeme si nezapomenutelné okamžiky.

Více

Publikováno 14. 12. 2023 0:08

Projekt: "jak se chovat, to už víme, z příběhů se naučíme"

Mateřská škola Čtyřlístek Odry je v tomto školním roce zapojena do dotačního programu Moravskoslezského kraje: „Jak se chovat, to už víme, z příběhů se naučíme“.

Více

Publikováno 14. 12. 2023 0:06

Odpoledne s tatínkem

Odpoledne s tatínkem

Téměř každý rok zveme tatínky do školky na nějakou akci; letos jsme je pozvali na naši zahradu, kde nám přes prázdniny přibylo několik nových prvků, které tatínci ještě neviděli.

Více

Publikováno 13. 12. 2023 23:38

2 Starší